Dlaczego 20 latek ma problemy z erekcją?

                             Niestety w dzisiejszych czasach nawet mężczyźni, którzy dopiero wchodzą w dorosłość są narażeni na problemy z erekcją, a dzieje się tak na skutek wielu czynników, które niejednokrotnie nie są zależne od osoby dotkniętej chorobą. Pierwsze problemy mogą wystąpić na skutek ogromnego stresu, który związany jest z pierwszym współżyciem z kobietą, albo też rozpoczęciem współżycia z nowo poznaną partnerką.

W tej sytuacji młody mężczyzna sam we własnej głowie tworzy czynnik, który uniemożliwia współżycie, budując barierę, której przekroczenie będzie zadaniem niezwykle trudnym. W tej sytuacji niezbędna będzie pomoc psychiatry bądź psychologa, który na sesjach terapeutycznych jest w stanie pomóc w rozwiązaniu tego problemu o charakterze psychicznym. Jednakże niewielu młodych mężczyzn zgodzi się pójść z tego rodzaju problemem do lekarza, gdyż po prostu się wstydzą.

Następną z przyczyn, które odpowiadają za trudności z postawieniem członka w stan wzwodu najlepsza impotencja bez recepty  jest palenie papierosów, spożywanie dużych ilości alkoholu oraz korzystanie z anabolików oraz sterydów. Palenie paczki papierosów każdego dnia oraz regularne spożywanie dużych ilości alkoholu oraz narkotyków niemalże na pewno zaowocują problemami z potencją mimo młodego wieku i względnie zdrowego ciała mężczyzny.

Istnieje jeszcze jeden powód związany z brakiem wywołania erekcji, a dotyczy on konkretnych przyzwyczajeń u osób, które w początkowej fazie życia seksualnego masturbowały się czy też oglądały firmy pornograficzne. Dzięki temu potrzebują one konkretnego czynnika, który umożliwi im wejście w stan erekcji oraz utrzymanie go.

Charakter nerwicowy związany z brakiem osiągnięcia wzwodu musi być rozwiązany jak najszybciej, a może mieć to miejsce przy pomocy seksuologa bądź samodzielnie (nie jest to zadanie łatwe, jeśli ma być wykonane na własną rękę). W trakcie pierwszych prób współżycia należy pozbyć się stresu oraz potraktować to jako eksperyment, który może się udać, ale nie musi, najważniejsze to nie poddawać się.