Dlaczego mężczyźni mają problemy z erekcją

                   W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że problemy z erekcją mogą mieć wiele przyczyn, gdzie są one całkiem różne ze względu na wiek. U mężczyzny, który skończył 60 lat będzie to naturalna kolej rzeczy związana ze starzeniem się organizmu, a z kolei u 20letniego mężczyzny może to świadczyć o chorobie oraz o skutkach ubocznych wybranych zachowań (na przykład stosowania dopalaczy czy tez środków odurzających).

Erekcja jest bezpośrednio związana z konkretnym bodźcem, który może być doznaniem zmysłowym , albo fantazją o tematyce erotycznej bądź też myśleniem o zbliżającym się stosunku. Bez wymienionych bodźców albo kamagry erekcja nie pojawi się. Przypomnijmy, że ośrodek erekcji znajduje się w rdzeniu kręgowym, gdzie dochodzi do rozszerzenia tętnic do których dochodzi krew ciał jamistych prącia.

Problemy z impotencją dotyczą zarówno braku możliwości na uzyskanie wzwodu, albo też sytuacja, kiedy erekcja nie zostaje otrzymana wystarczająco długo, aby móc odbyć stosunek seksualny. Taka sytuacja zdarzy się minimum raz w życiu każdego mężczyzny, jeśli więc jest to sytuacja jednorazowa nie należy od razu udawać się do lekarza po lek kamagra lub viagrę, ale jeśli przypadki powtarzają się w minimum połowie prób współżycia, wtedy należy działać.

Tutaj należy przytoczyć statystyki, jak ogromna ilość panów zmaga się z tym problemem, gdyż szacowana jest ona na mniej więcej 150 milionów mężczyzn na całym świecie. Jednakże ogromna część z nich nie udaje się do lekarza z powodu wstydu, a z kolei specjaliści apelują, że to nie powód do wstydu, a normalna choroba, która może zostać wyleczona.

Warto również zaznaczyć, że problemy ze wzwodem w wielu przypadkach starają się przekazać właścicielowi informację o tym, że coś niedobrego dzieję się z jego organizmem i należy zareagować, gdyż jak wiadomo organizm ludzki stanowi jedną całość i ból bądź też niewłaściwe funkcjonowanie konkretnej partii ciała może świadczyć o bardzo poważnej chorobie rozwijającej się w innym narządzie lub obszarze.